2023 Премиум квалитет Baby Soft Care пелени за бебиња SAP дизајн со тешка апсорпција Прифатете ги услугите на OEM

Краток опис:

Место на потекло: Фуџиан, Кина
Име на брендот: CHIAUS
Број на модел: QK080XL-84
Материјал: Пулпа, хартија. Неткаен материјал, композитно абсорбирачко јадро, PE филм, итн
Тип: за еднократна употреба, се бара дистрибутер за бебиња/пелени за еднократна употреба/достапен OEM/Дише/Мека памучна/Сува
Услуга: ODM & OEM


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификации

Ставка бр Големина Тежина на бебето Пакување
парчиња/торба кеси/бала
QK08 S 4-8 кг 80 4
M 6-11 кг 84 4
L 9-14 кг 76 4

Главни карактеристики

1. Технологија со тенко јадро:

Лесно и потенки без оптоварување, спречување на кршење на јадрото и без грутка.

2. Инстант абсорбента јадро тело

3. Избор на глобално пријатен материјал за кожата.

Веднаш ослободете ја топлината и влагата.Воздушен мек покривен чаршаф и долен дел Обезбедете мекост за бебето

4.Увезени SAP материјали:

Тешка апсорпција од повеќе од 500 ml;

Chiaus, 18 years of persist развива се повеќе и повеќе пелени за бебешка лента за нега на кожата, но исто така развива се повеќе и повеќе нега на кожата и меко уживање за старите луѓе.Chiaus, секогаш упорно обезбедувајте најдобра грижа за сите бебиња и за целото семејство.

Зошто да изберете Chiaus?

18 години искуство во производство и истражување и развој, денес се препознаваат како водечки бренд и фабрика за пелени на кинескиот пазар.Освен тоа, исто така популарни за продажба на прекуокеанскиот пазар, и двајцата би можеле да вршат OEM и ODM услуги.Имаме клиенти од САД, Русија, Тајланд, Сингапур, Доминкан, Уганда, Гана, Венецуела, Бангладеш, Австралија, Камбоџа итн.

Chiaus имаат многу строг систем за контрола на квалитетот и сите поврзани материјали за пелени, сите соработуваат со одличниот добавувач.Како што се Германија BASF, германското HAN GAO топло топено лепило за американска ликра со висока еластична лента, итн.

18 години искуство во производство и истражување и развој, истрајно обезбедуваат најдобра љубовна грижа за сите бебиња и за целото семејство.Изберете Chiaus пелени за бебиња, уживајте во релаксирањето цел ден.

Chiaus има повеќе од 20 серии со различен квалитет на пелени кои може да ви дозволат да изберете и исто така може да го направи новото прилагодување за вас.Секогаш знаеме што е најважно од правење производи и правење бренд.Нашата фабрика се наоѓа во Куанжу, Фуџијан, Кина, покрај тоа, има и наша канцеларија во Ксиамен, Фуџијан, Кина. Добредојдовте да не посетите во секое време.Win win соработка со Chiaus.

Изберете Chiaus, направете го вашиот живот поубав и полесен.И да се биде доверлив светски бренд.

68

Меѓународни сертификати

Во моментов,Чиаусима добиено сертификати за BRC, FDA, CE, BV и SMETA за компанијата и SGS, ISO и FSC сертификат за производите.

gfds

Глобален добавувач на материјали

Chiaus соработува со неколку водечки добавувачи на материјали, вклучувајќи го јапонскиот производител на SAP Sumitomo, американската компанија Weyerhaeuser, германскиот производител на SAP BASF, американската компанија 3M, германската Henkel и други светски топ 500 компании.

gfds

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја