• Бебешки пелени
 • Панталони за обука
 • Пелени за возрасни
 • Други производи
 • дама хигиенски влошки
 • Повеќе од 17 години искуство

  Повеќе од 17 години искуство

  Основана во 2006 година, вистински водечки домашен бренд и широко признат како симбол на оние најдобри пелени во Кина.Шампион во онлајн продажба на 11.11 меѓу сите домашни брендови.

 • Силно производство

  Силно производство

  Над 20 најнови линии на пелени, талентирани инженери и вешти работници;Модерен и добро управуван фабрички кампус.

 • Доверлив квалитет

  Доверлив квалитет

  Една од најсофистицираните лаборатории опремена со комплетни инструменти;Високо строг систем за инспекција на квалитет;Увезени врвни материјали.

 • Која е разликата помеѓу пелените со лента за бебиња и стилот на панталоните?

  Бебешки пелени и бебешки панталони и двете ги делат истите карактеристики и придобивки.Тогаш, како да им кажеш дека се различни?Едноставно!Најлесен начин да ги разликувате е да ја погледнете линијата на нивната половина.Пелените во стилот на панталони ќе имаат еластичен појас што се обвиткува околу колковите за еластичност, удобност...

 • Пелени Chiaus „T“ Shape - подобар дизајн со еластични задни грбови-ЖЕШКА ПРОДАЖБА

  Chiaus пелени „T“ Shape - подобар дизајн со еластични задни грбови-ЖЕШКА ПРОДАЖБА Chiaus, 19 години производство на пелени и искуство во истражување и развој, како една од одличната компанија која произведува оригинални пелени низ целиот свет.И ние никогаш не застануваме на иновациите.Пелените „T“ Shape се исто така ...

 • Дали бебето треба да носи пелени цел ден?

  Колку долго вашето бебе ги носи пелените во еден ден?И дали бебето ќе носи пелени цел ден?Дозволете Chiaus Diapers да одговори на ова прашање: Кожата на бебињата е многу чувствителна и треба нежна нега која не советува за носење во текот на целиот ден.Користењето пелени за бебиња цел ден може лесно да предизвика осип и...

 • Платнени пелени наспроти еднократна употреба: која е подобра?Chiaus ќе ви одговори

  Платнени пелени наспроти еднократна употреба: што е подобро?Не постои единствен точен одговор.Сите ние би сакале да го направиме најдоброто за нашето бебе и нашите семејства и би сакале да го избереме најдоброто за нив.И има многу работи што треба да се земат предвид при изборот на пелени, како што се трошоците, леснотијата на користење, еколошките неправилности...

ЗА НАС

Основана во 2006 година од приватен главен град на Хонг Конг, Chiaus (Fujian) Industry Development Co., Ltd е специјализирана за производство на пелени и панталони за бебиња, пелени за возрасни, марамчиња и други производи за нега на бебиња.По 13 години стремеж и постигнување, Chiaus денес е широко признат како водечки бренд на кинескиот пазар за пелени.На овој пазар на најжестока конкуренција, Chiaus се издвојува и ја освојува наклоноста и лојалноста на мајките со своите иновативни, високи стандардни и доверливи производи и одлични услуги.

НАШИТЕ СЕРТИФИКАТИ

НАШИТЕ СЕРТИФИКАТИ